Răpunerea Dragonului

Prieteni, vecini, consăteni, mă doare să vă spun asta, dar un pericol grav s-a abătut asupra satului nostru mic de ciobani.

Mai mulți dintre noi, în timp ce eram cu oile la păscut și ațipeam de prânz am văzut cu ochii noștri umbra sinistră a unui Dragon imens cum se scurgea de pe un deal pe altul. E clar că a pus ochii pe satul nostru simplu și inocent. E clar că vrea să vină să ne mănânce toți copiii în timp ce dormim. Grav pericol s-a abătut asupra satului nostru, prieteni, vecini și consăteni!

Mai avem însă o șansă. Împreună cu alți bravi gospodari cărora le pasă de satul nostru vom forma o gloată și ne vom duce spre muntele din zare, unde sigur e bârlogul Dragonului și-l vom răpune. E un dragon fioros, dar suntem mulți și suntem hotărâți!

În timp ce ne vom pregăti de plecare, vor exista unele voci care vor încerca să arunce îndoială în sufletele noastre. Vor spune că dragonii nu există. Că ne alarmăm pe baza unor zvonuri. Că poate nu era umbra unui dragon ci doar a unui nor mai ciudat. Sau poate că dormeam și am visat.

Nu îi băgați în seamă dragi prieteni, vecini și consăteni! Pentru că acei oameni sunt agenții Dragonului, infiltrați printre noi să ne calmeze și să ne facă să ne culcăm liniștiți în timp ce Dragonul vine să ne mănânce copiii! O să îi legăm la gură și o să îi aruncăm la închisoare pe acești TRĂDĂTORI înainte de a pleca să răpunem Dragonul. Vocile lor perfide nu au ce căuta în sătucul nostru sclipitor.

Când vom ajunge la muntele din zare și vom intra în bârlogul Dragonului să îl răpunem, unii dintre noi vor spune că nu văd Dragonul. Că doar dăm unii în alții cu furcile pe întuneric.

Nu îi ascultați, iubiți prieteni, vecini și consăteni! Sunt doar cei slabi de minte. Dragonul e cunoscut ca mare manipulator. Poate intra în mintea OAMENILOR INFERIORI și îi poate face să vadă ce vrea el. Îi vom exila pe toți cei care nu văd Dragonul peste șapte mări și șapte țări. Slăbiciunea lor nu trebuie să corupă curajosul nostru sătuc. Nu au ce căuta printre noi, stimați vecini, prieteni și consăteni!

După ce vom răpune Dragonul și ne vom întoarce victorioși, niște voci vor încerca să pună la îndoială curajul și sacrificiul nostru. Vor spune că poate Dragonul nu a existat niciodată. Că suntem doar o gloată de isterici care și-au făcut rău singuri.

NU ÎI BĂGAȚI ÎN SEAMĂ, NEPREȚUIȚI PRIETENI, VECINI ȘI CONSĂTENI! Pentru că ei sunt doar LAȘII satului. Cei care nu au avut tăria de caracter și curajul să vină cu noi când am răpus dragonul și ne-am salvat copiii. Încearcă să ne tragă pe toți în jos. Să ne aducă la nivelul lor de mișei fără șira spinării. Îi vom scoate în mijlocul satului și îi vom spânzura pe toți, dragi prieteni, vecini și consăteni! Pentru că noi suntem un sat de ucigași de Dragoni și ciobanii fricoși nu au ce căuta printre noi!

 

***

Comentarii (19)

 • Jon snow spune:

  Vreau s-o fut pe mama dragonului!

  • anon spune:

   Pe Erzsébet Soros?

 • sindi_cat spune:

  Aveti nevoie de Buffy. Vedeti ca e deghizata sa nu o recunoasca inamicii. Si-a luat pseudonimul de Viorica Dancila, o teleormaneanca aparent slaba de minte. Cand veti stabili contactul cu ea, sa ii spuneti tare si clar: „It’s Dragnea time!”, ea isi va revela adevarata fata si veti putea rapune Dragneaonul.

 • Mescal spune:

  Ca si cum nu i plina media de copii in dragqueen afisati pana si in times square si mii de apologeti ai pedofiliei din vice pana in huffington post …intradevar nu pe ulita bucurestiulu dar na vorba merge repede azi.

  • Cazma spune:

   Ce treaba are pula cu prefectura?

   Nu stiu despre ce fel de mass media vorbesti pentru ca eu nu am vazut copii in drag, fara sa fac niste cautari dupa termeni specifici pe net. In timpul unei zile normale, de browsing de relaxare sau de munca, nu dai peste asa ceva… pentru ca n-ai cum, naiba.

   Si ce treaba au copii drag-queen din New York sau mortii lor cu pisatul asta al nostru de tara si de referendum? Daca NU o sa treaca referendumul si daca, in viitor, minoritatea aia sexuala de la noi o sa aiba dreptul sa se insoare sau sa faca parteneriat civil, clar automat o sa apara si la noi copii drag-queens, ca in Times Square.

   Ca sa explic mai simplu, berea este primul pas catre spirtul tras prin paine, dupa cum spunea un clasic in viata.

   Sa ma bata mama, am incercat sa ma feresc de subiect cat am putut.
   Dar mor, in pula mea! Da-o in pizda ma-sii de treaba… oameni care nu se pot caca de foame si se hranesc cu fantome de salam vin sa imi vorbeasca mie de viitorul copiilor tarii.

   Da-o in pula mea de viata! Tocmai zilele astea am terminat transferul de la angajator sa incep sa imi platesc singur darile catre stat. Aproximativ intre 1/3 si jumate din ce lucrez zboara in pizda ma-sii catre Statul pulii.

   Nu pot descrie in cuvinte cat de nervos sunt acum. Am doar sunete animalice. Detest tot subiectul asta si toti lovitii in gura care cad prada acestui cacat. Da-o in pizda ma-sii de treaba… n-au intalnit romanii nostri curisti, negri, jidani, refugiati si toate sperietorile astea media si altermedia in viata lor, dar sunt mai inversunati impotriva lor decat impotriva unei clase de pisati la costum care au stat in fotolii de cand ma stiu eu pe lumea asta si care acum IMI IAU APROAPE JUMATE DIN BANII MEI.

   AAAAAGRGARGARGAGRGARHAHRAHHRHR!!!
   / rant not over

 • adfsaf spune:

  doamne, prosti v-au facut mameleLE voastre. @cazma – esti exemplu standard de prostanau basit – care mananca rahatu lingandu-l de pe jos – 1/3 si juamtate din ce boule? pai prostea sulii ( e Sula nu ula bai analfabet functional ce esti) uita-te in ce tara veri tu si o sa vezi impozite de peste 52%, dar na, prostii sunt openminded si curisti, le da patronu de o ciorba si ei sunt cu awareness un gura, e culeanu sa stai cu glezna p’afara la 8 grade celsius si parca ai incerca sa fii pidosnis – fmm, scursuri nu oameni.prostalani cu acces la net

  • Cazma spune:

   „uita-te in ce tara veri tu si o sa vezi impozite de peste 52%”

   Tari care au sistemele de baza functionale, lua-ti-as natia in pula!
   Educatie, sanatate, infrastructura… banii se duc si IN CEVA CONCRET, nu numai in cacaturi precum referendumuri, bisericile vietii, bani grasi la functionari sus-pusi si mai prosti ca ma-ta aia vaca! Cum poti sa ne compari pe noi, cloaca Europei, cu altii? DA, STIU CA IN VEST SUNT TAXE DE PESTE 50% dar le traversezi alora tarile in mai putin de cateva ore.

   LA NOI FACI 16 ORE DIN BUCURESTI PANA IN SATU MARE CU TRENUL, MANCA-TE-AR CANCERUL SA TE MANANCE DE FRAIER DISTRUS! In timpul ala ajungi din Europa in Canada..

   Nu zic ca alte tari au sistemele de baza la calitate exceptionala, dar macar copii lor au sanse sa invete in scoli despre educatie sexuala, spitalele isi pot trata pacietii arsi iar populatia beneficiaza de niste drumuri aduse macar la nivel.

   Nici nu ma cunosti. Nici nu stii cu ce ma ocup dar te-ai dat cu presupusul despre mine..
   Iti blestem natia aia distrusa a ta sa ramana la fel de desteapta ca tine.

 • Mescal spune:

  Uei tu esti prost sau esti nervos de la taxe?…eu ti am zis ce vehiculeaza pe media din partea lor a lbgtqppedo astia (.nici macar nu ma refeream la propaganda anti) si nu de putine ori au bagat copii in prim plan in propaganda.acuma tu faci ce vrei cu informatia asta …da nu te mira ca restul de plebei cu putin ajutor din partea opusa nu sare in sus.

  • Radu Post author spune:

   de fapt tu esti prost si confunzi propagandele. ce crezi tu ca e propaganda pro pedo e de fapt propaganda antigay facuta sa faci asocieri si sa te enervezi.

 • muevalerian spune:

  WORD!

 • Syn spune:

  Sa-i bem sangeleeee… Sa fim neinfricati si nemuritori…. aaaaaaaa!

 • omulbun spune:

  Cu caciulili pi frunte

  Noi ne ducem toti pe munte.

 • Mescal spune:

  Dar ce cauta copii in propaganda gay?aia facuta chiar de lgbt.am specificat clar ca nu vorbesc de aia anti gay care au semnalat aspectele dupa….despre ce confuzie vorbesti?cred ca tu nu ai inteles.

  • Sanky spune:

   Cum faci diferenta intre ce e „chiar de LGBT” si ce nu? Daca eu zic ca imi bag pula in ma-ta in numele comunitatii LGBT, o sa zici ca tot LGBT-ul a avut contact sexual cu ma-ta?

   • Mescal spune:

    Sanky .Da uita te mai handicapatule pe site urile lor …vezi promourile ,articolele, interviurile cu liderii lor .cum adica cum faci diferenta?…direct de la sursa .tu nu ai creier ?tre sa ti filtreze informatia altcineva?lasa ma cu „Zici tu in numele lgbt” o pula….ce argument de idiot monumental.

 • Vmo spune:

  Daca nu vine dragonul la mohamed se duce mohamed la munte!

 • Vmo spune:

  Plm inteleg ironia dar in realitate te intorceai cu capul dragonului in sat, sa vada fraierii ca nu maninci kkt si apoi sa o si futi pe cea mai frumoasa tanara dupa ce ea avea grija de ranile tale minore!

 • noko spune:

  Coae, da-ți place iutubul și dragonii nemuritori de pe-acolo, nu glumă.

  Uite, eu vreau să te fut în cur când vreau eu. Tu zici că nu chiar așa, când vreau eu, că când vrei tu. Și îți întrebi toate organismele din tine dacă ele vor să te fut eu în cur când vreau eu. Și ele zic dă-te-n pula noastră colectivă, ne doare în bască de curul tău. În afară de cur, care zice nu.

  Deci curu Europei zice că nu vrea salam la găorez. Deci simplu.

Adaugă un comentariu